Індекс прозорості місцевих бюджетів Донбасу Індекс прозорості місцевих бюджетів Донбасу

На Донбасі експерти розробили рекомендації для підвищення прозорості формування місцевих бюджетів

На Донбасі експерти розробили рекомендації для підвищення прозорості формування місцевих бюджетів
-

Протягом травня — червня за ініціативи коаліції громадських організацій та активістів «Донбас без корупції», яка була створена ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» експерти розробили рекомендації для підвищення прозорості формування місцевих бюджетів 5 міст – Сєверодонецьк, Краматорськ, Кремінна, Новопсков, Бахмут.

Рекомендації містять перелік заходів які передбачають розробку Положення про бюджетну раду, застосування принципу гендерного бюджетування, підвищення в рейтингу прозорості міст України: https://transparentcities.in.ua/ та Індексі прозорості місцевих бюджетів Донбасу http://openbudget.org.ua, щоквартальне публічне висвітлення інформації стосовно виконання планових показників бюджетних програм по кожному розпоряднику бюджетних коштів, публічне оприлюднення інформації про витрати бюджетних коштів на кожен об’єкт фінансування з метою інформування громадськості про витрати бюджетних коштів.

З детальними рекомендаціями експертів, можна ознайомитись за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1Uw5fQyRTAHz1sKRF2pJpAoQlPRrz4E5E

Нагадаємо, що раніше, експерти презентували результати дослідження “Індекс прозорості місцевих бюджетів Донбасу”, яке враховує наступні показники — участь громадських рад в процесі формування місцевих бюджетів, виконання бюджетів, статистику рівня обробки відповідей на інформаційні запити щодо бюджету, публікації бюджету в ЗМІ, зміст і наповнення сайтів міських рад, консультації з громадськістю під час формування бюджету. Відповідно до цих показників, кожна міська рада, може отримати максимально 100 балів, з відповідною градацією де: 0-30 балів бюджет не прозорий; 30-50 балів бюджет частково не прозорий; 50-70 балів бюджет достатньо прозорий; 70-100 балів бюджет прозорий. З повною інформацією по моніторингу та профілями кожного міста можна ознайомитись на сайті Індексу прозорості місцевих бюджетів Донбасу — http://openbudget.org.ua. За результатами моніторингу кожна міська рада отримає рекомендації експертів в сфері підвищення прозорості бюджетної політики та комунікації з громадянами на місцевому рівні.

Цей захід організовано ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив” в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pactв Україні. Зміст тренінгів в рамках Антикорупційної Школи є винятковою відповідальністю Pactта його партнерів iне обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

11:52