Індекс прозорості місцевих бюджетів Донбасу Індекс прозорості місцевих бюджетів Донбасу

В Дружківці та Бахмуті активісти будуть сприяти підвищенню прозорості міських бюджетів

В Дружківці та Бахмуті активісти будуть сприяти підвищенню прозорості міських бюджетів
​30 травня в Дружківці та 3 червня в Бахмуті за ініціативи ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» пройшла зустріч в форматі «The World Café» - "Відкрий бюджет свого міста".

30 травня в Дружківці та 3 червня в Бахмуті за ініціативи ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» пройшла зустріч в форматі «The World Café» — «Відкрий бюджет свого міста». Такий захід є важливим елементом комплексу ініціатив, спрямованих на системне підвищення рівня прозорості та ефективності формування та витрачання коштів місцевих бюджетів та участі громадян в цьому процесі. Формат The World Café, що являє собою технологію розмови у відкритій атмосфері, був спеціально підібраний для даного заходу з метою залучити у процес обговорення колективний інтелект і створити багаторівневий діалог.

Учасники заходу, якими стали представники громадських організацій, журналісти та активні громадяни, ознайомились з нормативною базою, що регулює бюджетну політику на місцевому рівні, попрацювали в групах та розробили плани адвокаційної діяльності на майбутнє для підвищення прозорості розподілу бюджетних коштів, які будуть впроваджуватись найближчим часом в Дружківці та Бахмуті.

«Дотримання принципу публічності та прозорості на практиці є запорукою надійності бюджету, оскільки це забезпечує довіру громадськості до державної бюджетної політики, сприяє збільшенню надходжень до бюджетів різних рівнів, а також посилює ефективність державного та громадського контролю над державними фінансами. Формат спілкування між учасниками The World Café надав можливість зібрати інформацію, зробити обмін знаннями, досвідом, вільно поділитися ідеями і думкою, почути, що думають інші. Завдяки цьому, були розроблені конкретні кроки для об’єднання громадськості та підвищення прозорості міських бюджетів в Дружківці та Бахмуті», — зазначив керівник проекту Сергій Кошель.

Цей захід організовано ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив” в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст тренінгів в рамках Антикорупційної Школи є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

17:35