На Донеччині обговорили, як протидіяти політичній корупції

22 лютого 2017 року у у конференс-залі центральної бібліотеки м. Слов’янськ відбувся воркшоп, організований організований Донецькими представниками ВГО КВУ: «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ».

22 лютого 2017 року у у конференс-залі центральної бібліотеки м. Слов’янськ відбувся воркшоп, організований організований Донецькими представниками ВГО КВУ: «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ».

Експерти ВГО КВУ на Донеччині розповіли про хід дослідження щодо моніторингу процесу оренди комунального майна політичними партіями у Донецькій області. Було представлено проект рішення міської ради, розроблений експертами КВУ, який сприятиме прозорому та чесному розподілу комунального майна між різними політичними партіями. Зокрема, наголосили на кількох ключових положеннях документу.

По-перше, КВУ рекомендує міським радам закріпити у їх положення про порядок оренди комунального майна право політичних партій на оренду такого майна за пільговою ціною;

По-друге, має бути вдосконалено механізм розподілу майна між політичними партіями. Зокрема, у разі отримання партією майна забороняється вимагати від неї за власний кошти організовувати будь-які оцінки відповідних приміщень. Проведення такої оцінки є виправданим, коли орендна плата вираховується як відсоток від вартості оцінки майна. Проводити ж таку оцінку, коли ціна оренди одного квадратного метру фіксована, немає ніякої потреби. При цьому вартість такої оцінки коштує приблизно 3 тис. грн.;

По-третє, КВУ пропонує міським радам запровадити практику, коли одне чи кілька комунальних приміщень виділяються по черзі партіям під конкретний вид діяльності. До прикладу, на проведення заходів.

Також розповіли про ініціативи КВУ щодо внесення змін до законодавства, яке регулює державне фінансування політичних партій. Зокрема, зупинився на наступних нововведеннях: 1) партіям варто заборонити витрачати бюджетні кошти на рекламу; 2) має бути чітко встановлено перелік видів діяльності, які можуть фінансуватися за ці кошти (робота із виборцями, навчання партійців, виплата заробітних плат тощо); важливо законодавчо закріпити, що 70% коштів мають бути спрямовані в місцеві осередки і 30% - залишатимуться в центрі.

Участь в заході взяли представники місцевої громади та члени зацікавлених політичних партій. Було надання правового тлумачення від представників Словя’нського ББПД . які висловили своє бачення із окреслених питань. Зокрема, було досягнуто консенсусу щодо таких питань:

  • 1)…Рекомендувати, міській раді, на обговорення та втілення у життя . прикладів створення партійного дому.
  • 2)За приклад взяти досвід ВГО КВУ…
  • 3)…Донести отриману інформацію до представників партій котрі не змогли бути присутніми на заході.
  • 4)Ініціювати громадське обговорення цього питання 
26.02.2017 10:12

Комментарии

Немає коментарів. Ваш буде першим!