У Слов’янську розпочала роботу Антикорупційна медіа школа

29 жовтня у Слов’янську Донецької області на базі платформи ініціатив «Теплиця» пройшов перший семінар у межах Антикорупційної медіа школи на тему «Розслідування: сервіси на основі відкритих даних».

29 жовтня у Слов’янську Донецької області на базі платформи ініціатив «Теплиця» пройшов перший семінар у межах Антикорупційної медіа школи на тему «Розслідування: сервіси на основі відкритих даних». У рамках семінару тренери Сергій Кошель, регіональний координатор кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд» в Луганській області та Лілія Олексенко спеціаліст Слов’янського бюро правової допомоги звернули увагу на необхідність взаємодії громадян, які небайдужі до свого майбутнього.

Під час практичного семінару учасників було ознайомлено з інформацією про сервіси, де можна дізнатись, як використовуються кошти установ, відбувається оприлюднення інформації про власні кошти державними та комунальними підприємствами, основні порушення щодо оприлюднення інформації, як знаходити і шукати потрібну інформацію для власних розслідувань. Було зроблено особливий акцент на тому, як «фільтрувати» суди та тих, хто там працює, а також визначені можливі підходи для активізації дій громадських активістів, журналістів.

Як зазначив тренер Сергій Кошель, сьогодні українські журналісти-розслідувачі, громадські діячі та викривачі корупції можуть отримати безкоштовний доступ до бізнес-аналітичної платформи YouControl. Для того, щоб журналісти та представники громадськості могли легко викривати корупційні бізнес-схеми, їм слід сприяти у наданні доступу до зручних електронних інструментів. Тепер викривач просто зі смартфону може легко отримати аналізи даних за ключовим словом. Не треба самостійно обробляти великі масиви інформації.

Зазначимо, що Антикорупційна медіа школа в Слов’янську триватиме протягом жовтня-грудня 2016 року. Програмою Школи передбачено 5 лекцій та інтерактивних тренінгів з питань факт-чекінгу (fact-checking) в роботі ЗМІ, доступу до публічної інформації, відкритих даних (open data), децентралізації та моніторингу бюджетів на місцевому рівні.

Проект «Прозорі бюджети міст Донбасу: протидія корупції та сприяння реформам в регіоні» здійснюється ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

31.10.2016 14:04

Комментарии

Немає коментарів. Ваш буде першим!