Спільний бюджет Донеччини: корисний інструмент на користь громад

14 червня відбулась презентація веб-сайту “Спільний бюджет Донеччини”, який створили експерти ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив”.

14 червня відбулась презентація веб-сайту “Спільний бюджет Донеччини”, який створили експерти ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив”. Завдяки сайту громадяни зможуть ознайомитись з корисною інформацією щодо впровадження бюджету участі у громаді, отримати методичні матеріали та типові проекти нормативно-правових актів, вивчити іноземний досвід впровадження бюджету участі. 

“Бюджет участі це практика, коли громада на власний розсуд витрачає певний відсоток місцевого бюджету для розвитку громади. В Європі це надзвичайно популярний напрямок, який може бодай трохи виправити вади традиційної представницької демократії, такі як популізм політиків, соціальна апатія виборців і відірваність влади від життя громадян. Наше завдання це імплементація цього досвіду на Донеччині та створення реальних механізмів участі громадян у бюджетному процесі”, - відмітив експерт проекту А. Скрипник.

Експерти організації вважають, що завдяки роботі сайту громадські активісти зможуть отримувати корисну інформацію, використовувати інформаційні та аналітичні матеріали для своєї роботи в процесі впровадження бюджету участі.

Наступним кроком організації стане навчання громадських активістів та місцевих мешканців інструментам контролю та навичкам спільного бюджетування на місцевому рівні, яке відбудеться в Краматорську, Слов’янську та Маріуполі в липні.

Проект “Спільний бюджет Донеччини” реалізовується ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив” в рамках програми грантів ТехФоруму «Використання технологій для підвищення прозорості та підзвітності». 

15.06.2016 08:45

Комментарии

Немає коментарів. Ваш буде першим!