Індекс прозорості місцевих бюджетів Донбасу Індекс прозорості місцевих бюджетів Донбасу

Індекс прозорості бюджету міста Дружківка – 75,9%

Індекс прозорості бюджету міста Дружківка – 75,9%

Цього тижня «Прозорі бюджети міст Донбасу» встановили рівень відкритості бюджету міста Дружківка, яке стало третім містом у загальному списку моніторингу відкритості п’яти міст Донецької області.

Дружківська міська рада запровадила повну відкритість інформації про стан бюджету та поточні рішення міської ради відповідно до внесених змін. Вся інформація доступна у відкритому доступі. Так само, як і Слов’янська та Краматорська ради, Дружківська рада за нашою методологією отримує 100% відкритості.

Підзвітність бюджету міста Дружківка напевно найбільш детальна серед трьох міст. Тут доступна вичерпна інформація про хід виконання бюджету, звіт за 1, 2 та 3 квартали, внесені зміни та інші рішення ради щодо бюджету протягом 2015 року, а якщо завантажити документ то можна знайти файл з поясненням джерел наповнення бюджету, його цифри та цільове використання коштів. За листопад та грудень опубліковано по три звіти про виконання бюджету. Звісно, наданої інформації недостатньо для встановлення якості використання бюджетних коштів, що вказує на необхідність прагнути до вищих стандартів. Оцінка за цим критерієм – 80%.

Прозорість інформації напевне найбільш важливий критерій та найбільш якісно вимірюємий критерій серед трьох. Тут майже до кожного документу, та загалом опублікованої інформації про бюджет виникає маса питань. Ці питання, в першу чергу, стовно підзвітності використаних коштів, яка може бути підкріплена паперами про виконані роботи, державні закупівлі та доцільність виділення коштів на ту чи іншу статтю витрат та інше. Хоча бюджет міста Дружківка має найбільш якісне та відкрите пояснення, все ж таки, на нашу думку, цього не достатньо для розуміння повної картини видатків бюджету. Тому, за прозорістю бюджет отримує 50%.

Загалом за індексом «Відкритих бюджетів міст Донбасу» Дружківка на сьогодні має найвищий показник – 75,9 %.

Методологія:

Прозорість бюджету міст Донбасу встановлювалась за такими критеріями:

Відкритість – тобто доступ до інформації щодо цифр прийнятого бюджету та внесених змін - 33 %;

Підзвітність – тобто відкрита інформація про витрати в ЗМІ або на офіційному сайті - 33 % або відповідь на офіційні запити;

Прозорість – наявність чіткої інформації про витрачені кошти (тобто статті витрат, суми та дати) - 33 %;

Шкала публічності вимірюється за наступним принципом – по кожному з трьох пунктів оцінюється рівень відкритості, підзвітності та прозорості за 100 бальною шкалою, де

0-25% - інформація відсутня;

25-50% - інформація отримана за запитом;

50-75% - інформація опублікована частково або не повністю та за запитом;

75-100% – інформація доступна на сайті та в ЗМІ;

Вимірювання ґрунтується на аналізі первинних емпіричних даних, зібраних учасниками моніторингової команди шляхом:

подання та опрацювання відповідей на інформаційні запити,

аналізу контенту офіційних веб-сайтів та друкованих видань муніципалітетів,

аналізу нормативно-правових актів місцевого самоврядування.